Psichologo konsultacijos visiems gyvenimo atvejams

Psichologo konsultacijos. Išgirdus šį teiginį, daugeliui žmonių vis dar kyla priešprieša. Stebimas nusistatymas „man tai tokių konsultacijų tikrai nereikia“, nes vis dar gyvuoja stigma, kad žmogui, besilankančiam pas psichologą, „kažkas  negerai su galva“ arba jis tiesiog prilyginamas psichiniam ligoniui.

Psichologo konsultacijos. Išgirdus šį teiginį, daugeliui žmonių vis dar kyla priešprieša. Stebimas nusistatymas „man tai tokių konsultacijų tikrai nereikia“, nes vis dar gyvuoja stigma, kad žmogui, besilankančiam pas psichologą, „kažkas  negerai su galva“ arba jis tiesiog prilyginamas psichiniam ligoniui.
Bet pabandykime pažiūrėti iš „kito kampo“. Juk drįstame kreiptis dėl konsultacijų į stilistus, dizainerius, dietologus, trenerius. Net pas būrėjus gana „normalu“ nueiti. O juk galėtume save smerkti už tai, kad nemokame madingai rengtis, tilingai įrengti namus, sveikai maitintis ir reguliuoti savo svorį. Bet ne – net atvirkščiai, mes didžiuojamės pasinaudoję šių specialistų paslaugomis, jas laikome privilegija ar net būtinybe šiam gyvenime. O pasinaudoti psichologo  konsultacijomis, kuris gali padėti pamatyti mūsų mąstymo klaidas bei jas keisti, kad mūsų gyvenimo kokybė būtų kur kas geresnė, mums kažkodėl gėda.
Sakysite, kad neturite mąstymo klaidų? Ar tikrai visuomet tai, ką galvojate pasitvirtina kaip tiesa? Ar mokate susitvarkyti su stresu susipykus su artimu žmogumi? Nepasisekus darbe? Auklėjant vaikus? Išgyvenant viruso Covid-19 pasekmes? Jaučiant vienatvę? Patiriant didelį mokslo, darbo krūvį? Spaudžiant finansiniams įsipareigojimams? Būnant atleistam iš darbo? Laukiant svarbaus įvykio (egzamino įvertinimo, sveikatos tyrimų atsakymo ir pan.)? Vystant verslą? Ir daug kitų gyvenimo situacijų, jau nekalbant apie tokias gyvenimo traumas, kaip netektis, skyrybos, sveikatos praradimas, kur psichologo pagalba turėtų būti privaloma, kad žmogus galėtų kur kas greičiau atstatyti savo emocinę būseną.
Dažname žmoguje galime įžvelgti svarbius streso požymius: pagreitėjusį kvėpavimą, sutrikusį miegą, sutrikusius valgymo įpročius, padidėjusį kraujo spaudimą, ryškias nuotaikų kaitas, nuovargį, įtampą raumenyse, padidėjusį psichoaktyvių medžiagų vartojimą. Išdrįskime mokytis, kaip įveikti stresą, nes niekas anksčiau mūsų tiesiog nemokė to daryti. Žiūrėkime į psichologą, kaip į mokytoją, kuris padės pamatyti, kur mes gyvenime darome mąstymo ir reagavimo į situacijas klaidas, ko pasėkoje jaučiamės blogai, vystosi įvairios lėtinės ligos. Išdrįskime pripažinti sau, kad ne visuomet mokame susitvarkyti su stresu ir suteikime sau galimybę išmokti tai daryti su mokytojo, t. y. psichologo, pagalba. Juk gyvenime turėjome daug mokytojų ir žinome, kad su jų pagalba daug ką išmokome kur kas lengviau ir greičiau. Turbūt visi žinome posakį, kad mokytis niekada nėra per vėlu, o stresas amžiaus tikrai nesirenka. Todėl tiek jaunus, tiek vyresnio amžiaus žmones kviečiame pasinaudoti puikia galimybe – valstybės lėšomis apmokamomis penkiomis psichologo konsultacijomis. Šių paslaugų teikimą Marijampolės ir Kalvarijos savivaldybėse organizuoja Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatosbiuras.

Susisiekite tel. +370 626 26319 arba el. paštu
diana.varnagiryte@marijampolesvsb.lt.

<https://www.facebook.com/ruta.miliunaitekucinskiene>

Pagarbiai

Rūta Kučinskienė
Kalvarijos savivaldybės administracijos
vyriausioji specialistė
(tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė)

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 <http://www.kalvarija.lt/www.kalvarija.lt

Pamokų laikas

1) 08:30 - 09:15

2) 09:25 - 10:10

3) 10:20 - 11:05

Ilgoji pertrauka 0-4 kl. mokiniams

4) 11:25 - 12:10

Ilgoji pertrauka 5-9 kl. mokiniams

5) 12:30 - 13:15

6) 13:20 - 14:05

7) 14:10- 14:55

 

Mokinių pavėžėjimas

7.30 val. - Kalvarija

7.40 val. – Akmenynų k.

7.50 val. – Pagraužių k.

 7.55 val. – Skaisčių k.

                        

8.10 val. – Salaperaugio k.

8.15 val. – Senabūdžio k.

© 2022 Liubavo Juozo Montvilos mokykla. Visos teisės saugomos.